Category Archives

16 Articles

Posted by Zeki pakdil on

4 litrelik süt zeka soru cevabı

4 litrelik süt zeka soru cevabı

Önce beşlik kovaya 5 litre süt doldururuz. Sonra bunu üçlük kovaya boşaltırız. Elimizde beşlik kovada 2lt süt kalır. üçlük kovayı boşaltırız. beşlik kovadaki 2lt sütü üçlük bidona aktarırız. üçlük kovada 1 litre boşluk kalır. Sonra beşlik kovayı doldurup üçlük kovadaki 2 lt süte ekleriz. Beşlik kovada 4lt süt kalır.

Posted by Zeki pakdil on

Kum saatleri zeka sorusu çözümü

mercimek çorbasını 15 dakika kaynat

birinci yol

iki kum saatini aynı anda ters çeviririz. 7 dakikada biri tamamen boş kalacaktır ve bu sırada kaynatmaya başlarız. 11 ve 7 arasındaki 4 dakikalık farkla yumurta 4 dk pişmiş olur. 11 dadkikalık kum saatini tekrar başlatırsa 11+4 = 15 dk pişirmiş oluruz iki sati de aynı anda çevir. 7 dakika dolduğunda biri boşalacak. tam bu anda çorbayı kaynatmaya başla. 11 dakikalık saat boşaldığında çorba tam 4 dakika pişmiş olacak. tam boşaldığında 11 dakikalık saati tekrar çeviririrzek 11 dakika daha çorbamızı aynatabiliriz. önceki 4 dakika daha kaynamıştı toplam 15 dakika kaynattık

Posted by Zeki pakdil on

yedi sorunun cevapları

1. sorunun cevabı bütün aylar 28 çeker.

2.
bir saat sürer. diyelim saat 1 de birinci hapı aldınız. ikincisini yarım saat sonra yani bir buçukta alacaksınız. üçüncü hapı da gene yarım saat sonra yani 2 de alacaksınız. ilk hapı saat birde aldınız. son hapı saat ikide. toplam bir saat geçti.

3.
tabiki kibriti.

Posted by Zeki pakdil on

Hapland 2 oyunu çözümü

Hapland 2 oyununun çözümü aşağıda. Ben ikinci ve üçüncü bölümü çözemedim. siz de çözemediyseniz burdan benim gibi çözümü izleyebilirsiniz. 🙂 oyunun üçüncü bölümü yakında sitemize eklenecek.