Category Archives

88 Articles

Posted by Zeki pakdil on

Gelişmiş sudoku

Bu oyun sudoku severler için son derece vazgeçilmeyecek güzellikte ve profesyonelliktedir. Farklı zorluk derecelerine sahip oyunun başında oynamak istediğiniz dereceyi seçerek start tuşuna basmalısınız. Müzik eşliğinde oynayabileceğiniz gibi dikkatinizi dağıtıyorsa müziği oyun başlamadan kapatabilmeniz de mümkün.

gelişmiş sudoku zeka oyunu

Posted by Zeki pakdil on

Jonny k domino taşlarını devirme

Jonny k domino taşlarını devirme

Önce tüm eksik domino taşlarını yerlerine diziyoruz. Taşların üzerindeki artı eksi ve sıfır işaretleri ile yerdeki işaretlere bakarak taşları dik biçimde yerleştirdikten sonra yoldaki yuvarlak topları kaldırıp go yazan yere tıkladığınız zaman taşlar birbirleri üzerine devrilerek son taşın f yazan yere değmesi ile bir sonraki bölüme geçebiliyorsunuz.

Jonny k domino taşlarını devirme

Posted by Zeki pakdil on

Cücelerin bahçesini koru

Cücelerin bahçesini koru

Amaç soldaki benzin depoları ile sağdaki motorsikletler arasında boru bağlantısı sağlamak. Mouse ile borulara tıklayacak yönlerini değiştirip bağlantıyı sağlamak. Zamanla yarışıyorsunuz ve tetris gibi her bağlantı sağlandığında o blok kayboluyor ve yukardan yeni blok geliyor.

Motor depolarını doldurma zeka oyunu

Posted by Zeki pakdil on

Janenin otelini yönet

Amaç bir oteli işletmek ve günlük işleri hızlı bir biçimde yerine getirmek. Gelen müşteriye önce resepsiyondan anahtarı veriyorsunuz. Odalarına çekilen müşteriler kahve istediklerinde kapılarda kahve resmi gördüğünüzde kahve makinesinden kahveyi alıp odaya götürüyorsunuz. Müşteriler sonra ücretleri ödeyip çıkıyorlar. Gün sonunda aldığınız puan ve paralar bir sonraki bölüme çıkmanız için gerekecek. İlerdeki bölümlerde kahve yanı sıra elektrik süpürgesi ile odayı süpürmek ve daha birçok işi aynı anda sizden istenecek.

Posted by Zeki pakdil on

Yeşil topu düşürme

Yeşil topu düşürme

Amacınız yukarıdaki topu yere düşürmemeye çalışmak. Yukarıdaki yeşil blok, zincirler ve tahtalar ile engel kurup topu aşağıya düşürmemeye çalışacaksınız. Bazı bölümlerde mesela kırmızı alana değdirmemeye bazı bölümlerde ise topu yeşil alanın içinde tutmaya çalışacaksınız. Tüm çizilenleri silmek için reset ile silebilir ya da koyduğunuz tahtaları zincirleri vs kırmızı çarpı işaretiyle kaldırabilirsiniz.

Yeşil topu düşürme zeka oyunları oyna

Posted by Zeki pakdil on

Grid bloklar puzzle oyunu

Grid bloklar puzzle oyunu

Grid Oyunları maçı dört varyasyon halinde 3 formülden oluşan bir koleksiyon, her oyun için bazı özel kural setleri vardır. Her oyun farklı şekilde size karşı olacaktır. Bazılarında, bu nedenle hızlı düşünmek gerekiyor ve zaman sınırı vardır.

 grid bloklar puzzle

Posted by Zeki pakdil on

Lambaları yak puzzle oyunu

Lambaları yak puzzle oyunu

Grid 2 Atom Cicada Stüdyoları tarafından zaırlanan yeni puzzle oyunu. Lambaları ykamak için devreleri birleştirinb devreleri mouse ile sağa ya da sola doğru döndürebilirsiniz. Tüm lambaları yakabilirseniz bir sonraki tura geçeceksiniz. takılırsanız restart yazısına tıklayıp yeniden başlayın.

lambaları yak puzzle

Posted by Zeki pakdil on

Kağıt vadisi zeka oyunu

Oyunda pembe yaratıkları toptan atacağınız kağıt güllelerle öldürmeniz gerekiyor. Toplam 20 bölüm olan oyunda topların pembe yaratıkların yakınına kadar ulaşması ve patlayarak onları öldürmesi ile bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. Ne kadar çok güll atışı yaparsanız puanınız o kadar azalacak. Bölümleri geçtikten sonra istediğiniz bölümü tekrar oynayabilirsiniz.

Posted by Zeki pakdil on

Hayvanların kaçışı zeka oyunu

Çiftlik hayvanlarına hayvanat bahçesinden kaçmaları için yardım edin. Her etaptaki havanları bulmacayı çözerek özgürlüğe kavuşturun. Etapda karşınıza çıkacak her şeyi kullanabilirsiniz. Bal kabakları, soğanlar, kutular, kartlar, tekerlerkler, saman balyaları, variller vs. vs.

Posted by Zeki pakdil on

İsoball kırmızı top bulmaca oyunu

İsoball kırmızı top bulmaca oyunu

Amacınız deliğe kırmızı topu ulaştırmak. Aşağıdaki parçaları kullanarak topun deliğe ulaşmasını sağlayın. Topun yüksekten düşmesi patlamasına yol açıyor. Okları kullanarak topun yönünü değiştirebilirsiniz. Köprü yapımı içinse 5. bölü mün başında nasıl yapılacağını anlatan bir video göreceksiniz. Toplam 20 bölüm olan bu bulmaca oyununu zevkle oynayacaksınız.

isoball kırmızı balon zeka oyunu