Category Archives

8 Articles

Posted by Zeki pakdil on

Zeka sorusu çakmaktaşlar

Aileyi tünelin karşısına geçirebilecek misiniz

Çakmaktaş ailesi bir tünelden karşıya geçmek istiyor. baba çakmaktaş, anne, erkek çocuk ve kız çocuktan oluşan dört kişilik aileyi tünelden karşıya geçirin.

 

Posted by Zeki pakdil on

çorba kaynatma zeka sorusu

Çorba kaynatma zeka sorusu

çok güzel bir mercimek çorbası yaptınız. kısık ateşte onbeş dakika daha kaynatmalısınız. fakat elinizde normal bir saat yok. sadece biri 11 dakikada biten öteki 7 dakikada biten iki tane kum saati var. bu kum saatlerini kullanarak çorbanızı tam 15 dakika kaynatabilirmisiniz. onbeş dakikadan ne eksik ne fazla tam onbeş dakika.

Posted by Zeki pakdil on

33 soruluk zeka testi

33 soruluk zeka testi

20 dakika içerisinde boşluk doldurma, sıradaki şekil, soru işaretli yere gelebilecek şekiller gibi toplam 33 tane soruyu cevaplayacağınız bu IQ testinde soruları bitirdiğinizde bitir butonuna basıp IQ seviyenizi görebilirsiniz. Tabiki bu asla ve asla sizin gerçek IQ seviyenizi yansıtmaz sadece eğlence amaçlı yapılmış bu yazılımı indirerek sizde testi kendinize uygulayabilirsiniz. windows işletim sisteminde çalışan ve dili türkçe olan bu ücretsiz yazılım boyutu yarım vb.

Posted by Zeki pakdil on

Yedi tane zeka sorusu

7 soru ile dikkatinizi test edin.

Aşağıdaki yedi tane soruyu cevaplayın. sonra cevapları kontrol edin bakalım ilk seferde kaç tanesini doğru bileceksiniz.

Soru 1. bir yılda bazı aylar 30 gün çeker, bazı aylar 31 gün çeker. kaç ayda 28 gün vardır ?

Soru 2. doktor size 3 hap veriyor ve her yarım saatte bir almanızı söylüyor. tüm hapları almanız ne kadar sürer ?

Soru 3. sadece bir kibritiniz var ve soğuk aynı zamanda karanlık bir odasınız. bir gazla çalışan ısıtıcı, bir gaz lambası, bir de mum var. önce neyi yakarsınız.